Pruvodce - API

Identifikace respondenta – user_token

user_token je přidáván do URL adresy dotazníku jako klasický parametr typu GET.
Tento parametr lze použít pouze v případě, kdy má dotazník nastavenou nejvyšší úroveň ochrany s povolenou identifikací respondenta.
S danou hodnotou parametru může být dotazník vyplněn pouze jednou a k vyplnění bude přidána daná hodnota parametru, která umožní následnou identifikaci vyplnění společně s napojením na určitého respondenta.

Společně s parametrem user_token můžete dodat také další štítky kontaktu, které budou fungovat jako dodatečné informae o respondentovi (např. zákaznický segment, zaměstnanecké oddělení, číslo konzultanta). Dodání těchto informací umožní další filtrování a segmentaci výsledků dle hodnot uvedených v těchto štítcích.

Ukázky URL adres

https://www.netquest.cz/dotaznik/123456/pruzkum-spokojenosti.html?user_token=123456

http://dotaznik.mojefirma.cz?user_token=123456

Popis parametrů odpovědi

NázevPopis
user_tokenJedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l1Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l2Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l3Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l4Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l5Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l6Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l7Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l8Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l9Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.
l10Štítek kontaktu. Jedná se o libovolný řetězec alfanumerických znaků. Povolené znaky jsou a-z, A-Z, 0-9, bez diakritiky.

Prezentace a analýza výsledků

Je-li parametr user_token obsažen v URL dotazníku, zobrazí se tato informace na následujících místech:

  • Záložka „Sběr“ -> „Vlastní distribuce“ jako noví respondenti, kde štítek bude user_token
  • Export RAW dat do formátu CSV
  • Export RAW dat do formátu XLSX
  • Export do SPSS

V případě raw dat a SPSS souboru (vyjma systémového tokenu), bude v patřičném sloupci v Excelu nebo dodatečná proměnná V v SPSS.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď