Pruvodce - Distribuce dotazníku

Monitorování postupu vyplňování dotazníku (Mailing / Vlastní distribuce)

S touto možností můžete sledovat postup vyplňování konkrétní osobou, kterou jste pozvali prostřednictvím e-mailu. Snadno můžete zjistit, zda byl dotazník konkrétní osobě odeslán, jestli respondent dotazník otevřel, jestli ho začal vyplňovat a nedokončil, nebo zda jej již vyplnil. V závislosti na těchto informacích lze zjistit, komu pozvánku poslat případně znovu (Podívejte se jak).

Důležité

Tento typ monitorování je možný pouze s nejvyšší úrovní zabezpečení dotazníku.

Jak zjistit, zda daná osoba dotazník již vyplnila?

Existují dvě možnosti jak zjistit, zda konkrétní respondent vyplnil Váš dotazník. Záleží na tom, jakou cestou byl doručen respondentovi odkaz na dotazník:

  • E-mailem
  • Vlastní distribucí

Sledování postupu v záložce Mailing

1.) Přejděte do hlavního menu Sběr a následně zvolte záložku Mailing.

2.) Na otevřené stránce se zobrazí aktuální informace o postupu vyplnění u každého respondenta, jemuž byla pozvánka odeslána. Pokud byl dotazník respondentem již vyplněn, ve sloupci „Vyplněné“ je vidět zelená ikonka symbolizující vyplnění s textem „Zobrazit“. Po prokliku na tento odkaz budete přesměrování na individuální vyplnění tohoto respondenta (tato možnost je dostupná pouze se zapnutou identifikací respondentů)

3.) Dodatečně můžete danou osobou vyhledat pomocí formuláře, jenž se nachází nad seznamem, nebo všechny dostupné informace exportovat pomocí odkazů nacházejících se pod seznamem.

Sledování postupu v záložce Vlastní distribuce

1.) Přejděte do hlavního menu Sběr a následně zvolte záložku Vlastní distribuce.

2.) Na otevřené stránce se zobrazí informace, zda byl dotazník respondentem (eventuelně jeho zastupujícím identifikátorem) již vyplněn, nebo nikoliv. V případě vyplnění dotazníku se ve sloupci „Vyplněné“ zobrazí zelená ikonka symbolizující vyplnění s textem „Zobrazit“. Po prokliku na tento odkaz budete přesměrování na individuální vyplnění tohoto respondenta (tato možnost je dostupná pouze se zapnutou identifikací respondentů)

3.) Dodatečně můžete danou osobou vyhledat pomocí formuláře, jenž se nachází nad seznamem, nebo všechny dostupné informace exportovat pomocí odkazů nacházejících se pod seznamem.

Na co pamatovat?

  • Identifikace osob, které ještě nevyplnili dotazník, umožňuje jejich přímé motivování.
  • Dodatečné monitorování dotazníku je možné po zapnutí zasílání upozornění o vyplnění, případně pomocí zasílání periodických reportů.
  • Identifikace respondentů je možná pouze s nejvyšší úrovní ochrany dotazníku

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď