Pruvodce - Distribuce dotazníku

Připomenutí výzkumu osobám, které ještě nevyplnili dotazník

Pro použití této funkce musí mít průzkum nejvyšší úroveň zabezpečení s aktivovanou identifikací respondenta. Tato funkce vám umožňuje poslat připomenutí o dokončení průzkumu respondentům, kteří se dosud průzkumu nezúčastnili, a kteří byli dříve pozvaní e-mailem. Je to účinný způsob, jak příjemci připomenout, že chceme, aby promluvil k dané záležitosti. Doporučujeme zaslat toto připomenutí nejdéle do 7 dnů po odeslání první pozvánky.

Je třeba připomenout, že pokud bylo v první pozvánce sděleno, že průzkum je anonymní, pak je lepší neodkazovat přímo na příjemce jako na individuální osobu (prohlášení jako „Zjistili jsme, že jste průzkum ještě nedokončil/a“), a sdělit připomenutí obecným způsobem ( např. slovy „Pokud jste průzkum ještě nedokončili, udělejte to prosím během následujících 7 dnů“).

O první pozvánce k účasti ve výzkumu se dočtete v článku Odeslání pozvánky k vyplnění dotazníku na e-mail. Pokud chcete pozvánky posílat z vlastní e-mailové adresy, přečtěte si článek Rozesílání pozvánek z vlastního e-mailu.

Jak odeslat připomenutí o vyplnění?

1.) Přejděte do hlavního menu Sběr následně vyberte záložku Mailing.

2.) Pokud je v seznamu respondentů, ve sloupci „Status“ zelená ikonka, znamená to, že pozvánka byla odeslána. Pokud ve sloupci „Vyplněné“ nenachází žádná informace, je možné respondentovi připomenout pozvánku kliknutím na tlačítko „Vytvořit novou pozvánku“ ve spodní části stránky.

3.) Na následující stránce vyberte z dostupného menu možnost „Chci zaslat připomínky těm, kteří obdrželi pozvánku, ale ještě nevyplnili dotazník“ a klikněte na tlačítko „Následující“.

4.) Následujte stejný postup jako při první rozesílce. Více informací si můžete přečíst v článku Odeslání pozvánky k vyplnění dotazníku na e-mail.

Na co pamatovat?

  • Možnost je přístupná pouze v případě, kdy již došlo k předchozímu odeslání pozvánky na vyplnění a respondent jej do této chvíle neprovedl
  • Připomínka zahrnuje i respondenty, kteří s vyplňováním začali, ale nedokončili jej
  • O tom jak poslat pozvánku k vyplnění z vlastního poštovního serveru, jsme psali na našem blogu v článku Integrace s vlastním poštovním serverem

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď