Pruvodce - Můj účet

Umístění dotazníku na Vaší internetové stránce

Tato funkce umožňuje umístit vytvořený dotazník na Vaši internetovou stránku. Umožňuje to podpořit výzkum a rozšířit skupinu potencionálních respondentů (zvýšení dostupnosti dotazníku na webu).

Jak umístit dotazník na vlastní internetovou stránku?

 1. V hlavním menu přejděte do záložky „Sběr“ (1).
 2. Klikněte na odkaz „Webová prezentace“ (2).
 3. 1

 4. Objeví se obrázkové menu, s možnostmi prezentace dotazníku na Vaši internetovou stránku. K dispozici máte čtyři způsoby.
 • Boční pozvánka
 • Popup
 • Iframe
 • Widget
 • 2

Boční pozvánka
Jedná se o obrázek, který je „přilepený“ k liště prohlížeče a díky tomu je po celou dobu viditelný. Kliknutím na pozvánku se otevře dotazník (ve vrstvě, nebo v nové záložce). V základu je zobrazován banner připravený námi, nahrát však můžete jakýkoliv obrázek, včetně nastavení kde se bude zobrazovat.

 1. Po vybrání této funkce se objeví nabídka nastavení boční pozvánky: obrázek (1), vertikální zarovnání (2), nebo horizontální zarovnání (3) a akce po kliknutí (4).
 2. Pro vybrání požadované možnosti zaškrtnout odpovídající checkbox.
 3. Zkopírujte kód (5) kliknutím na tlačítko „Zkopírovat do schránky“, následně jej umístěte na konci sekce BODY Vaší internetové stránky, což bude mít za následek, že se „Boční pozvánka“ objeví na vybraném místě.
 4. Užitečné je, že každou možnost můžete otestovat – v případě boční pozvánky na ní klikněte až se objeví na stránce (6).

3

Popup

 1. Je zobrazení celého dotazníku na vrstvě, která se objeví přes Vaší internetovou stránku. Dotazník můžete zobrazit respondentovi okamžitě, nebo až po nějakém čase a můžete jej nastavit tak, aby se zobrazil všem, nebo náhodně vybraným uživatelům.
 2. Po vybrání funkce Popup se objeví nabídka: rozměry vrstvy (1), cappingu (počet zobrazení na jednoho uživatele) (2), čas do otevření (3) a pravděpodobnost zobrazení popupu (4). Svůj popup můžete na stránce nejdříve otestovat (5).
 3. Zkopírujte kód (6) kliknutím na tlačítko „Zkopírovat do schránky“, následně jej umístěte na konci sekce BODY Vaší internetové stránky, což bude mít za následek, že se popup objeví na vybraném místě.
 4. 4

Iframe
Je umístění celého dotazníku v rámu konkrétní stránky. Máte možnost nastavení šířky a výšky rámu s dotazníkem. Výhodou tohoto řešení je, že na stránce nemusí být pouze dotazník, ale také jiné části, jako např. článek, ke kterému se bude dotazník vztahovat.

 1. Po vybrání této funkce se objeví nabídka nastavení iframu: výška a šířka (1).
 2. Zkopírujte kód (2) kliknutím na tlačítko „Zkopírovat do schránky“, následně jej umístěte do sekce BODY Vaší internetové stránky.
 3. Po celou dobu editace máte možnost náhledu svého rámu, před tím než ho umístíte na stránky (3).
 4. 5

Widget
Je málo invazivní a velmi užitečnou formou sbírání názorů týkající se celé stránky, nebo konkrétní podstránky. Otázky jsou zobrazeny v malém okénku v dolní části stránky. Je-li dotazník krátký, můžete ho celý umístit do widgetu. Je-li delší, můžete Widget využít jako pozvánku s filtrující otázkou, která bude směřovat na samotný dotazník.

POZOR! Widget je v Netquest.cz brán jako samostatný typ dotazníku.
Chcete-li provést celou studii pomocí widgetu, přidejte nový prázdný dotazník a vyberte typ studie Widget. Chcete-li využít widget jako pozvánku a filtr respondentů, nejdříve vytvořte Widget a následně vytvořte vlastní dotazník, na který bude widget respondenta přesměrovávat.

Na co pamatovat?

 • Při editaci Widgetu vždy uvidíte náhled jak bude ve finále vypadat na stránce.
 • Umístěním dotazníku na svou internetovou stránku zvýšíte přístup potencionálních respondentů.
 • Iframe se velmi hodí jako přihlašovací formulář na konkurz, konferenci, nebo jinou událost. Takový formulář/dotazník se dá jednoduše vložit na stránku.
 • U popupu se hodí nastavit časový limit, po kterém se popup zobrazí.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď