Pruvodce - Tvorba dotazníku

Přidání multimediálního/dynamického obsahu do otázky

Díky této funkci můžete do otázky umístit různý multimediální a dynamický obsah – např. obrázky, filmy, zvuky, nebo mapy. Tím se stává dotazník mnohem atraktivnější na vyplnění. Je to rovněž nástroj, díky kterému máme možnost respondentovi představit mnohem více informací. Nakonec takto můžete realizovat specifické výzkumu (např. výzkum týkající se TV reklam).

Jak vložit film z Youtube?

 1. Předtím než začnete vkládat filmy z Youtube, musíte mít v této službě založený účet, ve kterém budete mít nahraná Vaše videa, která budete chtít využít v dotazníku.
 2. Následně, během přidávání otázky (viz. článek Přidávání otázek) klikněte na ikonu (1) pro otevření pokročilé editace otázky, nebo odpovědi.
 3. 1

 4. Pro vložení filmu z Youtube v pokročilé editaci klikněte na (2).
 5. 2

 6. Do pole formuláře (3) vložte odkaz k filmu nacházejícím se na Youtube a potvrďte kliknutím na tlačítko „Vložit“ (4). Pro stornování klikněte na odkaz „Zrušit“ (5).
 7. 3

Jak vložit obrázek?

 1. Pro vložení obrázku klikněte na (6).
 2. 4

 3. Chcete-li vložit obrázek přímo z internetu (libovolné internetové adresy), klikněte na část „Z URL adresy“ (7) a následně vložte do pole formuláře kompletní URL adresu obrázku.
 4. Změny potvrďte kliknutím na „Vložit“ (9), nebo zrušte kliknutím na odkaz „Zrušit“ (10).
 5. 5

 6. Pro přidání obrázku z disku klikněte na (6).
 7. 6

 8. Klikněte na „Z disku“ (11) a poté vyberte tlačítko „Procházet“ (12), zadejte cestu k souboru na Vašem disku, následně potvrďte kliknutím na „Vložit“ (13). V případě storna, klikněte na „Zrušit“ (14).
 9. 7

Jak vložit zvuk?

 1. Předtím než začnete vkládat zvuk do otázky, musíte mít založený účet ve službě SoundCloud a následně do něj nahrát zvuky, které bude chtít používat.
 2. Pro vložení zvuku ze SoundCloud do otázky, klikněte na (15).
 3. 8

 4. V poli formuláře (16) vložte adresu zvuku a následně potvrďte pomocí tlačítka „Vložit“ (17). Pro zrušení klikněte na odkaz „Zrušit“ (18).
 5. 9

Na co pamatovat?

 • Pamatujte na velikost obrázku. Pokud do otázky umístíte moc veliký, nemusí se dotazník zobrazovat správně. Pokud vyberete moc malý, může být pro respondenta nečitelný.
 • Rozměr obrázku z vlastního disku nesmí překročit velikost 2 MB.
 • Můžete využít jak fotky z vlastního disku, tak fotky z internetu.
 • Přidávat multimédia můžete během vytváření otázky, případně po jejím dokončení novou editací.
 • Zvuky, obrázky, filmy (a další dynamických obsah) můžete přidávat ke všem otázkám, nehledě na jejich typu.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď