Pruvodce - Tvorba dotazníku

Testování dotazníku před začátkem výzkumu

Po vytvoření dotazníku se vyplatí zkontrolovat, jestli souhlasí pořadí otázek a stran, správnost gramatiky, nebo jiné chyby. Vyplatí se zkontrolovat i obsah otázek a jejich přesměrování mezi sebou samými, případně mezi stránkami.

Testovací vyplnění Vám umožní vyhnout se potencionálním chybám a nedokonalostem vytvořeného dotazníku.

Jak zkontrolovat správnost dotazníku?

Po ukončení vytvoření dotazníku (tj. po dodání všech otázek, nastavení jejich pořadí, přesměrování mezi nimi, atd.) přejděte do hlavního menu Tvorba. Na zobrazené stránce v pravém horním rohu klikněte na tlačítko „Testovací vyplnění“, tím otevřete dodatečné možnosti pro testovací verzi vyplnění dotazníku. Dotazník můžete vyplnit ve standardním desktopovém náhledu, nebo zvolit mobilní / tabletový náhled. Má-li Váš dotazník více stránek, testovat můžete od požadované stránky.

Proveďte řádnou kontrolu dotazníku tím, že jej celý v testovacím režimu projdete. Pokud naleznete chybu, zavřete okno testovacího náhledu a upravte otázky, ve kterých byla nalezena chyba.

Na co pamatovat?

  • Testovací vyplnění se neukládá do statistik.
  • Zkontrolování správnosti dotazníku je velmi důležitým krokem, umožní nalézt a odstranit různé chyby a zvýší se tím jeho profesionalita.
  • Kontrola správnosti dotazníku by měla proběhnout ještě před spuštěním sběru výsledků, přesto můžete kontrolu provést v průběhu sběru i po jeho ukončení (pokud byste chtěli dotazník využít i příště).
  • Testovací vyplnění může provést pouze osoba, která je přihlášená v účtu. Chcete-li dotazník poslat třetí osobě, je třeba ji zaslat přímý odkaz na dotazník (Podívejte se jak).

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď