Pruvodce - Tvorba dotazníku

Vlastní vzhled dotazníku

Díky této funkci máte možnost prezentovat dotazník pod vlastní značkou společnosti. Můžete nahrát logo společnosti, instituce či projektu, upravit pozadí dotazníku, vybrat font a jeho velikost, a další desítky prvků dotazníku, aby výsledný vzhled nejlépe odpovídal Vaší značce nebo tématu průzkumu obecně. To všechno má za následek, že respondenti budou mít k Vašemu dotazníku větší důvěru a budou ochotnější k jeho vyplnění. O dalších způsobech změn vzhledu dotazníku jsme psali na našem blogu v článku Vzhled dotazníku přizpůsobený Vaším představám.

Kde mohu změnit vzhled dotazníku?

1.) V hlavním menu zvolte Vzhled

2.) Na nové stránce máte několik možností, jako je tvorba nového vzhledu, použití, nebo výběr již uložených šablon, předpřipravených šablon, případně nasdílených šablon (v případě kdy šablony vytvořil jiný podúčet Vašeho účtu)


Pokud najedete kurzorem myši nad konkrétní vzhled, zobrazí se menu s možnostmi jako je výběr vzhledu, náhled aktuálního vzhledu (desktop / mobilní), nebo jeho editace, kopírování a odebrání.

Tvorba vlastního vzhledu dotazníku

1.) Z nabídky stránky vyberte „Vytvořit nový vzhled“, jenž se nachází jako první možnost na stránce.

2.) Na nové stránce máte možnost kompletně přepracovat výchozí vzhled dotazníku. Kliknutím na výchozí logo se zobrazí možnost nahrátí nového, společně s dodatečnými možnostmi.

3.) Konkrétní grafické prvky dotazníku můžete změnit pomocí pokročilého editoru barev, který je dostupný pro jeho libovolnou část.

4.) Chcete-li změnit výchozí font, jeho velikost, vybrat specifické pozadí, nebo použít vlastní CSS jazyk, zvolte konkrétní možnost z menu po pravé straně stránky.

5.) Většina provedených změn se ukládá automaticky, nebo po kliknutí na tlačítka „Uložit …“.

Na co pamatovat?

  • Pro nastavení vybraného vzhledu pro aktuální dotazník je nutné jej „Nastavit jako aktivní“ v případě že se nacházíte v tvorbě vzhledu, nebo jej „Vybrat“ pokud se nacházíte v seznamu vzhledů.
  • Grafickou podobu dotazníku můžete změnit kdykoliv.
  • Jednou vytvořenou grafiku můžete využívat pro všechny dotazníky v účtu.
  • Můžete mít vlastní knihovnu vzhledu dotazníků a pro každý použít jiný vzhled.
  • Pokud upravíte grafický vzhled, tyto změny budou automaticky viditelné u všech dotazníků využívajících tento vzhled.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď