Pruvodce - Tvorba dotazníku

Vytvoření nového dotazníku

Netquest platforma nabízí různé tvorbu různých typů dotazníků. Každý typ se liší různým způsobem využití. K většině výzkumů se Vám bude hodit klasický Dotazník. Pokud chcete provést vědomostní, nebo psychologický test, vyberte Uživatelský test. Naproti tomu, chcete-li zaujmout své uživatele, doporučujeme populární typ Widget.

  1. Dotazník je klasickým výzkumem názorů na dané otázky. Získané výsledky z udělených odpovědí jsou prezentovány počtem a procenty. Pokud si nejste jistí co vybrat, vyberte dotazník. Hodí se pro 95% výzkumů.
  2. Uživatelský test je dotazník s možností připsání bodů k jednotlivým odpovědím. Na základě získaného počtu bodů je vypočítáván konečný výsledek. Je to výhodné hlavně pro HR oddělení, které může měřít různé osobnostní rysy, nebo jiné formy hodnocení. Kromě toho v tomto typu výzkumu je možné definovat měřitelné vlastnosti a následně nastavit odpovídající interpretaci výsledků, která bude výsledkem celého výzkumu.
  3. Widget je populární avšak málo invazivní formou dotazníku pro Vaši webovou stránku. Widget se může objevit v jakémkoliv nastaveném momentě a na základě mnoha různých podmínek. Vždy bude obsahovat pouze jednu otázku, aby nezabíral příliš místa na obrazovce. Pokud budete chtít rozvinout téma výzkumu započatého ve widgetu, může výzkum pokračovat v plnohodnotném dotazníku. Dotazník ve výchozím nastavení zobrazí po pravé spodní straně webové stránky.

Jak přidat dotazník (vytvořit nový projekt)?

Po přihlášení do svého účtu klikněte na tlačítko „Vytvořit nový projekt“ v pravém horním rohu uživatelského rozhraní. Otevře se nabídka umožňující volbu typu dotazníku.

Nový dotazník vytvoříte výběrem možnosti „Vytvořit nový dotazník“, zadáním názvu dotazníku a kliknutím na tlačítko „Přidat“.

Společně s vybráním typu dotazníku se zobrazí dotatečném možnosti, jako jsou kopírování existujících dotazníků nebo výběr z již předpřipravených šablon. Chcete-li využít některou z těchto operací, zvolte ji a z roletkového menu vyberte odpovídající dotazník.

Na co pamatovat?

  • Je důležité, aby dotazník odpovídal jeho tématu (usnadňuje to tvorbu a následnou analýzu).
  • Název dotazníku by měl být krátký a obsahovat co nejmenší počet slov
  • Název by neměl obsahovat část textu pozvánky k vyplnění dotazníku. Ty přidáte až v následujících krocích během vytváření dotazníku.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď