Pruvodce - Widget na www stránky

Instalace a spuštení nového projektu

Z tohoto článku se dozvíte jak implementovat skript widgetu na stránku a jak spustíte svůj první projekt. Jednorázová instalace skriptu Vám později umožní pracovat se svými výzkumy z interfejsu Netquestu. Budete pak moci widget spustit, aniž byste k tomu potřebovali IT oddělení, měnit otázky, nebo nastavení a ukončit sběr dat.

Vytvoření prvního widgetu

 1. Klikněte na „Nový dotazník“ (1), po té vyberte „Vytvořit nový dotazník“ (2), klikněte na „Widget pro webovou stránku“ (3). Zadejte název widgetu (4), přitom pamatujte na to, že ten název se bude zobrazovat v horní liště widgetu, měl by být tedy poutavý. Název projektu, který se bude zobrazovat, můžete později změnit v záložce „Nastavení widgetu. Změny potvrdíte kliknutím na „Přidat“.2
 2. Na další obrazovce klikněte na „Přidat otázku nebo text“ a vyberte preferovaný typ otázky. Nejčastějším typem otázky u widgetu je otázka s více možnostmi výběru a tu také vybereme (4).3
 3. Zadejte otázku a odpovědi, případně nakonfigurujte možnosti dané otázky.4
 4. Jestli chcete přidat další otázku, klikněte „Přidat další stránku“ a vyberte typ další otázky. V našem případě to bude otevřená otázka, protože budeme prosit uživatele, který nerozuměl naší nabídce, aby nám nechal telefonní číslo pro případný kontakt.
 5. Aby se otázka zobrazila pouze uživatelům, kteří u první odpověděli „Ne“, nebo „Trochu“, nastavíme odpovídající pravidlo zobrazení. Pamatujte, že v každý moment vytváření dotazníku, máte možnost vidět náhled ve stejné formě, jako to uvidí uživatel.

5

 1. Po přidání všech otázek, přejdeme na „Nastavení widgetu“, kde můžeme nastavit chování a funkce. Dále můžeme přejít do záložky „Vzhled widgetu“, kde můžeme nastavit barvy shodné s naší stránkou. Detailní možnosti nastavení widgetu najdete zde.

6Instalace skriptu na Vaší stránce

 1. Po dokončení nastavení přejděte do záložky „Sběr“, abyste nastavili podmínky zobrazení. Pokud do záložky přicházíte poprvé, zobrazí se Vám skript ke stažení, který musíte umístit na každé Vaší internetové stránce, na kterých chcete zobrazovat widget. Stačí, když skript zkopírujete a vložíte do sekce HEAD. Pokud nevíte jak to udělat, nechte to na IT oddělení. Skript je rovněž umístěn pod tlačítkem „Nastavení účtu“ -> „Kód widgetu“.7
 2. Abyste zjistili správnost umístění, zadejte do formuláře adresu Vaší webové stránky a klikněte na Zkontrolovat“ (POZOR – pokud používáte kontejner tagy, tak i v případě, že je skript umístěn správně, bude výsledek negativní).

8

Nastavení pravidel zobrazování a sběru dat

 1. Po správné instalaci skriptu, můžete přejít k nastavení pravidel zobrazování. Více k tomu tématu najdete zde.  Pro náš příklad nastavíme pravidlo, aby se widget zobrazil pouze na stránce s ceníkem po 15 sekundách, kdy uživatel je na stránce. DŮLEŽITÉ – Pokud nebude pravidlo nastaveno pro URL, na které se widget nachází, bude se zobrazovat všude tam, kde je umístěn skript.
 2. Za tímto účelem klikneme v záložce „Sběr“ na „Přidat novou sadu pravidel“ a z roletky vybereme požadovaná pravidla. Po přidání jednoho pravidla, můžeme přidat další kliknutím na zelené plus. Můžeme rovněž určit, jestli pro zobrazení widgetu bude stačit splnění jednoho pravidla, nebo všech (v našem případě stačí, když bude splněno jedno z nich).9
 3. Po zapsání pravidel klikneme na „Sbírat výsledky“ a widget se zaktivní.10
 4. Hned po aktivaci widgetu se zobrazí podle nastavených pravidel.11
 5. Sebrané výsledky můžeme v reálném čase kontrolovat v záložce „Analýza“.

Na co pamatovat?

 • Jak nejlépe využít možnosti widgetu, představujeme zde.
 • Doporučujeme nejprve widget vyzkoušet v testovacím prostředí, než ho umístíte na produkční verzi
 • Na stránku můžete umístit libovolný počet widgetů, ale během návštěvy uživatele se zobrazí pouze jeden widget (ten, jehož pravidlo zobrazení bude aktivováno jako první)

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď