Pruvodce - Widget na www stránky

Nastavení widgetu a jeho vzhled

V tomto článku najdete informace ohledně dostupných funkcí v „Nastavení widgetu“ a „Vzhled widgetu“.

Nastavení widgetu

Nastavení widgetu nám umožňuje doladit vzhled a chování widgetu, dle Vašich potřeb. Po skončení přidávání otázek, vyberte „Nastavení widgetu“ (2), v záložce „Vytváření“ (1).

1

Přístupná jsou následující nastavení:

 • Hlavička (3)

Funkce nám umožňuje zadat název, který se bude zobrazovat v horní liště widgetu. Vyplatí se napsat něco zajímavého, aby chtěl uživatel dotazník vyplnit, např. „Váš názor je pro nás důležitý“, nebo „Vyplňte dotazník“.

Funkce „Nastavit interní název který bude viditelný pouze pro mě“ (4), Vám umožňuje nastavit dodatečný název, který uvidíte pouze Vy v administrativním panelu.

2

 • Po vyplnění

V tomto poli se můžete rozhodnout co se stane po vyplnění widgetu uživatelem.

Díky funkci „Odeslat potvrzení o vyplnění na e-mailovou adresu“ (5) se můžete rozhodnout, že po každém vyplnění na danou adresu přijde e-mail, potvrzující tento fakt.

Funkce „Generovat zobrazit unikátní kód“ nám umožní zobrazit respondentovi unikátní kód, díky kterému ho budeme moci spárovat s vyplněním.

3

 • Akce po vyplnění

Podobně jako výše uvedená funkce, nám také umožňuje definovat chování widgetu po skončení vyplňování dotazníku.

Po vybrání „Zobrazit stránku s poděkováním“ (7) se respondentovi po vyplnění dotazníku zobrazí Vaše poděkování.

Funkce „Přesměrovat na externí adresu“ (8) umožňuje respondenta přesměrovat na libovolnou URL adresu.

Poslední funkcí je „Přesměrovat na dotazník“ (9)- Funkce nám umožňuje přesměrování na plnohodnotný dotazník na našich stránkách. Díky tomu může widget sloužit jako pozvánka k vyplnění dotazníku. Dotazník můžete vybrat z roletky.4

 • Po přesměrování na dotazník, pokračujte ve výzkumu

Pole se objeví jedině, když je v části „Akce po vyplnění“ vybraná funkce „Přesměrovat na dotazník“. Díky níže uvedeným funkcím můžete vybrat, jakým způsobem bude nově otevřený dotazník prezentován.

Funkce „Na nové záložce prohlížeče (okna)“ (10) umožňuje zobrazit dotazník, na který přesměrovává náš widget, v nové záložce prohlížeče/okna. Umožňuje nám to jednoduchý přechod mezi dotazníkem a aktuálně prohlíženou stránkou a doporučujeme to v případě delších a složitějších výzkumů.

Výběrem funkce „Na vrstvě webové stránky“ (11) se dotazník zobrazí na vrstvě nad aktuální stránkou. Rozměr vrstvy je možné definovat pomocí políček „Šířka vrstvy“ a „Výška vrstvy“, kam zapisujeme rozměr v pixelech.

5

 • Akce během vyplnění

Funkce „Nastavit náhodnou sekvenci stránek z následujícího rozsahu“ (12) nám umožňuje zapnutí náhodného zobrazování stránek. Znamená to, že stránky widgetu z vybraného rozsahu, díky roletkám (13), budou zobrazovány pokaždé náhodně.6

 • Rozměry

Tato pole nám umožňují definovat velikost widgetu tím, že zadáme rozměry výšky a šířky v pixelech.

Funkce „Automaticky přizpůsobit výšku zobrazenému obsahu“ (14) zaručí, že výška widgetu bude stránce přizpůsobena automaticky. V případě odznačení této funkce a nastavení výšky napevno, může mít za následek to, že v případě widgetu s věším počtem stránek se objeví posuvník, nebo prázdné místo kolem tlačítka.

7

 • Pozice

Umožňuje nám to nastavit zobrazení widgetu napravo, nalevo, nebo uprostřed www stránky (15).8

 • Lokalizace

Umožňuje nám to nastavit jazyk, ve kterém bude interfejs widgetu a tlačítko „Další“.

9

Vzhled widgetu

 • Po zakončení přidávání otázek, vyberte „Vzhled widgetu“ (2) v záložce „Vytváření“ (1).10

Tato funkce nám dovoluje přizpůsobit widget barevně tak, aby se hodil k webové stránce, na které bude umístěn. Případně můžeme upravit vzhled podle firemních barev. Pokud chcete, aby měl widget dobré výsledky, pamatujte na nastavení kontrastních barev, které nemusí být zrovna shodné se stránkou.

 • Abyste přidali vlastní vzhled, musíte kliknout na „Vytvořit vzhled“ (3).

11

 • Následně klikněte do jednotlivých polí, která chcete editovat (4). Můžete změnit barvu těchto elementů: pozadí hlavičky, textu hlavičky, pozadí widgetu, otázky, odpovědi, pozadí tlačítka a textu tlačítka.

12

 • Po kliknutí do textového pole, se Vám otevře paleta barev (5), které můžete využít.

Případně můžete místo výběru zadat přímo Hexa kód (6).

13

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď