Pruvodce - Widget na www stránky

Pravidla zobrazení widgetu

K správnému fungování widgetu stačí stáhnout skript a umístit ho na stránku. Všechna pravidla, podle kterých se má widget zobrazovat, můžete nastavit pomocí rozhraní.

Pravidla zobrazení widgetu

Po zakončení přidávání otázek widgetu klikněte na „Přidat novou sadu pravidel“ (2) v záložce „Sběr“ (1).1

Po vybrání této funkce se objeví okno s podmínkami zobrazení.

2

Umožňuje nám konfiguraci pravidel, jejichž splnění umožní zobrazení widgetu.

Přístupná jsou následující pravidla:

  • URL adresa stránky obsahuje

Pravidlo zajišťuje, že se widget objeví pouze v případě, pokud se v URL adrese stránky bude nalézat vybrané slovo.

Požadovanou frázi zapište do pole, které se objeví po vybrání funkce „URL adresa stránky obsahuje“ (3). Například, pokud bude slovem – ceník, tak se widget objeví jedině v případě, že uživatel přijde na stránku: www.netquest.cz/cenik, nebo www.netquest.cz/cenik-sluzeb.

UPOZORNĚNÍ:

Pokud nebude zadána žádná fráze/URL, bude se widget objevovat všude tam, kde je vložený jeho skript.3

  • Čas na aktuální stránce je minimálně

Díky tomuto pravidlu se můžete ujistit, že widget se zobrazí teprve tehdy, kdy uživatel stráví na stránce nějaký čas.

Čas zadáváme v sekundách a zapisujeme ho do pole vedle vybrané funkce (4). Pokud pole ponecháme prázdné, tak je jako výchozí hodnota nastavena 0, což znamená, že widget se objeví okamžitě po návštěvě stránky.4

  • Čas na celé stránce je minimálně

Podobně jako v předchozím případě, toto pravidlo nám umožňuje definovat čas, po jaké se widget objeví. Ale v tomto případě je brán na zřetel celkový čas návštěvy strávený na stránkách a ne jen na jedné podstránce.

Opět zadáme čas v sekundách do odpovídajícího pole (5), defaultní hodnota je 0, což znamená, že se widget objeví okamžitě.5

  • Uživatel navštívil minimálně

Pravidlo umožňuje nastavit počet podstránek dané stránky, které musí uživatel nejdříve navštívit, aby se widget zobrazil. Znamená to, že widget se objeví teprve tehdy, pokud uživatel navštíví např. 5 podstránek.

Počet potřebných stránek zapíšeme do pole vedle vybraného pravidla (6), defaultní hodnota je 0, či-li widget se bude objevovat od začátku.6

  • Uživatel chce opustit stránku

Díky tomuto pravidlu zobrazíte uživateli widget teprve v momentě, kdy bude chtít opustit stránku – pokud vyjede kurzorem myši mimo horní lištu zobrazené stránky.

7

Spojování pravidel

Všechna uvedená pravidla můžete mezi sebou spojovat. Díky tomu máte jistotu, že se widget zobrazí např., když bude splněna minimálně jedna podmínka, nebo všechny podmínky.

Podmínky můžete kombinovat v rámci jedné sady, nebo v rámci několika sad.

V případě jedné sady stačí kliknout na ikonu „Přidat další podmínku“ (7) a následně vybrat požadovanou podmínku.8

Po vybrání podmínky se stačí rozhodnout, jestli k zobrazení widgetu stačí splnit jednu z vybraných podmínek, nebo musí být splněny všechny podmínky.

Pokud chcete spojit několik sad, musíte kliknout na „Přidat novou sadu pravidel“ (8).9

Umožňuje nám to přidání další sady podmínek, které můžou být libovolně definovány.10

Po přidání několika sad podmínek, je možné nastavit, jestli pro zobrazení widgetu je nutné splnit všechny sady, nebo jen jednu z nich.

Funguje to v podstatě stejně jako v případě podmínek jedné sestavy. Vyberte odpovídající chování dodatečného pole, které se objeví níže pod vytvořenými sadami (9).

11

Ve výše uvedeném příkladu se widget zobrazí, pokud uživatel stráví na stránce nejméně 5 minut a chce ji opustit, nebo pokud v čase své návštěvy navštívil 5 podstránek dané stránky.

Pomohl Vám tento článek?

Děkujeme za odpověď